1.01
1000

Nitra - Sp.N.Ves

06.10.2024 17:00

Šláger 7. kola extraligy sa hrá v Nitre, kde úradujúci majster a aktuálny líder tabuľky hostí v repríze finále z poslednej sezóny druhú Sp.N.Ves.

Nitra vyhrala tri zápasy v rade, pričom naposledy zvíťazila v Nových Zámkoch 6:1, ale v prvej polovici zápasu si hráči zvykali na menšie klzisko a v podstate rozhodli až dva rýchle presné zásahy v treťom dejstve, v ktorom úradujúci majster napokon strelil hneď štyri góly. Domáci majú aktuálne na konte najviac presných zásahov v lige, disponujú najlepšou presilovkou a výbornou úspešnosťou na vhadzovaní. Doma Nitra vyhrala oba doterajšie zápasy a uspieť bude chcieť aj do tretice.

Hostia však ešte neprehrali v riadnom hracom čase, čo znamená, že doteraz bodovali v každom zápase a do Nitry pricestovali so sériou piatich víťazstiev v rade. „Rysy“ hrajú výborne v nerovnovážnom stave hráčov na ľade, keď sa im darí v presilovkách a aj oslabenia a zároveň sú aktuálne najdisciplinovanejším tímom v lige. Naposledy sa však doma potrápili s Liptákmi, keď až minútu pred koncom zrovnal skóre na 3:3 Andrusiak a ten istý hráč v predĺžení rozhodol, čím zavŕšil svoj prvý hetrik v extralige a upevnil si pozíciu najproduktívnejšieho hráča tímu (6+3).

Nitra vo finále Spišiakov zmietla v štyroch zápasoch a na vlastnom ľade ich v minulej sezóne porazila v troch zo štyroch prípadov. Súboj prvých dvoch tímov tabuľky by mohol priniesť aspoň po dva góly na oboch stranách a očakávam veľmi tesný duel.

Výsledok zápasu Stávka na výsledok zápasu v základnej hracej dobe. 1 0 2 viac dátum
1.80 4.50 3.45 +68 06.10. 17:00