1.01
1000

Brighton - Tottenham

06.10.2024 17:30

Brightonu ako keby došiel dych a na ligovú výhru čaká už štyri zápasy. Na Amex Stadium navyše prichádza Tottenham a to so sériou piatich súťažných víťazstiev v rade.

Seagulls vleteli do sezóny dvomi výhrami, ale následne to išlo dole vodou a po troch ligových remízach prišla naposledy po naivnom výkone hlavne v prvom polčase prehral 2:4 na Stamford Bridge, kde „čajky“ zostrelil štyrmi presnými zásahmi v prvom polčase Palmer. Otázkou je, že či sa tréner Hurzeler dokáže poučiť a proti Tottenhamu si dá doma väčší pozor. Seagulls na svojom štadióne ešte neprehrali (1-2-0) a v minulej sezóne tu zdolali aj Spurs a to 4:2. Trápi ich však rozrastajúca sa maródka, keď s istotou by nemali hrať van Hecke s O´Rileym, nevyzerá to dobre ani s Joaom Pedrom, či Adingrom a nejasno je, že kedy budú na zápas pripravení Gruda, March a Milner.

Tottenham sa postupne rozbieha a nevadí mu ani absencia Sona, ktorý sa zrejme nepredstaví ani v Brightone. Spurs vyhrali päť súťažných duelov v rade a teraz sa pokúsia o tretie ligové víťazstvo po sebe, pričom naposledy lúpili po skvelom výkone na Old Trafforde (3:0) a v týždni aj s početnými zmenami v Európskej lige na ihrisku Ferencvárosu (2:1). Po zranení sa začína zahrievať Solanke, ktorý v ostatných štyroch zápasoch zaznamenal tri góly a jednu asistenciu. Okrem Sona by mali chýbať aj Richarlison s Odobertom a neistý je štart Udogieho.

Brightonu sa v minulej sezóne doma proti favoritom nedarilo a ťažké to bude mať aj tentokrát. Pri aktuálnom trende to vyzerá na zápas, v ktorom by nemali chýbať góly. Strelecky by sa mali presadiť obe mužstvá a padnúť aspoň tri góly.