1.01
1000

Un.Berlin - Dortmund

05.10.2024 15:30

Futbalisti Dortmundu excelovali v strede týždňa opäť v Lige majstrov a svoju kvalitu potrebujú predviesť aj v hlavnom meste na štadióne Unionu Berlin.

Domáci zažili vlani priam „hororovú“ sezónu, ale od nepríjemnej baráže s druholigistom ich zachránilo víťazstvo v poslednom kole. Ani v príprave to nebolo nič výnimočné a poriadne sa potrápili aj v 1. kole Nemeckého pohára so štvrtoligovým Greifswaldom (1:0). V prvých štyroch ligových kolách nazbierali solídnych 8 bodov, keď doma porazili St.Pauli (1:0) aj Hoffenheim (2:1) a po bode priviezli z Mainzu (1:1) aj Leipzigu (0:0). Do tretice však vonku nebodovali, keď ich n štadióne M´gladbachu (0:1) v úplne vyrovnanom zápase „potopila“ 96. minúta. Tentoraz ich čaká podstatne kvalitnejší súper a budú stále bez dvoch Chorvátov Juranoviča s Prtajinom.

Hostia sa s novým trénerom Sahinom poriadne natrápili v prvých troch ligových dueloch, ale body stratili našťastie iba na trávniku Bremenu (0:0). Že vedia hrať aj na súperových ihriskách potvrdili v úvode Ligy majstrov s Club Brugge (3:0), no o 4 dni utŕžili nepríjemný debakel v Stuttgarte (1:5). Ten pred týždňom ako tak odčinili doma s Bochumom (4:2), aj keď po 21 minútach prehrávali 0:2 a v 30. minúte nepremenil hosťujúci Boadu nájazd na Kobela. V utorok deklasovali v lige majstrov Celtic (7:1), no prvopolčasový trojgólový strelec Adeyemi sa zranil a chýbať bude aj ďalší strelec Malen.

Vo vzájomných zápasoch sa Dortmundu mimoriadne darí a z posledných siedmich duelov nevyhral iba predvlani na trávniku súpera pri prehre 0:2. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +2,5, prípadne že hostia vyhrajú aspoň 1 polčas. Nájsť si môžete aj výhernú kombináciu v obľúbenom Betbuilderi.