1.01
1000

YB Bern - Inter Milano

23.10.2024 21:00

Young Boys je v Lige majstrov zatiaľ bez bodu a pohromou je pre neho aj domáca súťaž. Inter by tu mal pohodlne zvíťaziť.

Young Boys zažívajú katastrofálnu sezónu. V LM si proti Aston Ville (0:3) a Barcelone (0:5) ani neškrtli, hoci to sa dalo očakávať, no výkony vo švajčiarskej lige, kde vyhrali šesť z posledných ôsmich titulov, sú nemilým prekvapením. Momentálne sú na 10. mieste s deviatimi bodmi z desiatich zápasov. Kvôli tomuto zlému štartu už počas reprezentačnej prestávky zmenili trénera. Pod vedením dočasného kouča Magnina dokázali ukončiť trojzápasovú sériu prehier víťazstvom nad Luzernom (2:1), no ich herný prejav nebol presvedčivý a očakávať pozitívny výsledok v LM proti Interu je pri takýchto výkonoch nereálne. Mimo hry zostáva trojica hráčov – Conte, Janko, Pfeiffer.

Inter minulú sezónu získal svoj 20. titul v Serii A, ale v pohárových súťažiach sa mu nedarilo podľa očakávaní. Počas leta sa posilnil predovšetkým do hĺbky kádra a treba s ním počítať vo všetkých súťažiach, čo dokázal aj v úvodnom zápase LM na trávniku jedného z najväčších favoritov súťaže Manchesteru City (0:0). Svoju silu následne potvrdil doma s CZ Belehrad (4:0). V Serii A je na 2. mieste, len dva body za vedúcim Neapolom. Po štyroch výhrach za sebou je však evidentné, ako sa tím postupne zlepšuje. V poslednom stretnutí na ihrisku AS Rím (1:0) sa zranili dvaja dôležití hráči – Çalhanoğlu s Acerbim. Obaja striedali kvôli svalovým zraneniam v priebehu prvého polčasu a v Berne nenastúpia. Otázni sú aj Asllani a Zielinski.

Rozdiel v kvalite aj forme je výrazný, a všetko iné ako pohodlné víťazstvo Interu by bolo prekvapením. Inter vyhral štyri zápasy za sebou, počas ktorých strelil 11 gólov. Aj keď jeho obrana nie je taká pevná ako v minulosti, mal by udržať čisté konto proti tímu, ktorý neskóroval v troch z posledných štyroch duelov. Inter Milano vyhrá s čistým kontom, Handicap Inter Milano -1,5