1.01
1000

Galatasaray - Elfsborg

23.10.2024 16:30

Futbalisti tureckého majstra Galatasarayu sa prekvapujúco nedostali do hlavnej fázy Ligy majstrov a v 3. kole Európskej ligy sa so švédskym Elfsborgom môžu potrápiť.

Domáci úspešne obhájili ligový titul, ale na úvod novej sezóny utŕžili nepríjemný debakel s Besiktasom (0:5) v Superpohári. To však nebol ten najhorší deň, prišiel až v odvete play-off Ligy majstrov s YB Bernom (2:3v, 0:1d), keď po dvoch prehrách vypadli z milionárskej súťaže. Aspoň trochu si to vynahradili štyrmi úvodnými víťazstvami v lige a k nim pridali triumf v 1. kole Európskej ligy s PAOK Solún (3:1). O týždeň neskôr išli za druhým na trávniku Rigas FS (2:2), ale po dvojgólovom náskoku „zaspali“ a stratili 2 body. Ďalšie 2 ligové kolá vyhrali, ale v sobotu prišli o Jakobsa a pre trest si nezachytá Muslera.

Hostia si opäť nesiahnu na švédsky ligový titul a v posledných 5 získaných bodov v posledných piatich kolách rozhodlo aj o ich neúčasti v budúcoročných európskych pohároch. V nich sa však v tejto sezóne prebojovali až do hlavnej časti Európskej ligy a zahrajú si 8 duelov s veľmi kvalitnými súpermi. Prvé dva už majú za sebou a hanbu si ani náhodou neurobili práve naopak. Na úvod síce prehrali v Alkmaare (2:3), ale na lopatky ich položil až pokutový kop v 74. minúte. Pred tromi týždňami vyrobili senzáciu domácou výhrou s AS Roma (1:0), ale po posledných dvoch vysokých ligových prehrách sa obrana opäť zapotí.

Vo vzájomných zápasoch sa ešte nestretli a jasným papierovým favoritom je Galatasaray. Stávkujúcim radíme vsadiť na 1. gól minúta 1-27, prípadne že favorit dá gól v oboch polčasoch. Svoju obľúbenú kombináciu si môžete nájsť aj v Betbuilderi.