1.01
1000

Španielsko - Francúzsko

09.07.2024 21:00

Španielsko ako jediné vyhralo na ME všetky zápasy, naopak Francúzsko postúpilo do semifinále po nepresvedčivých výkonoch. Kto vyhrá bude veľkým favoritom na celkové víťazstvo.

Španielsko vstúpilo na ME famóznym víťazstvom nad Chorvátskom 3:0, keď všetky tri góly padli v prvom polčase. Ani ho nemrzelo, že po dlhých rokoch ho nejaký tím prekonal v držaní lopty. V druhom súboji dominovalo proti Taliansku (strely na bránu 8:1, rohy 5:2, držanie lopty 57:43), ale gólovo sa nepresadilo, pričom taliansky obranca Calafiori nešťastným vlastným gólom po necelej hodine hry rozhodol, že Španieli mali víťazstvo v skupine po dvoch súbojoch. Do tretice Španielsko zdolalo Albánsko, ktoré malo šancu na postup v prípade víťazstva, tesne 1:0 gólom Ferrana Torresa z 13. minúty. Proti Gruzínsku vo vyraďovacej fáze inkasovalo prvý gól, ale ešte do prestávky vyrovnalo, hneď po nej sa ujalo vedenia a svoju dominanciu v zápase zavŕšilo ďalšími dvomi gólmi (4:1). V semifinále proti Nemecku sa hral obojstranne vynikajúci futbal, po prestávke sa ujali vedenia Španieli, avšak Nemci, ktorí sa nikdy nezdávajú, vyrovnali v 89. minúte a vynútili si predĺženie, v ktorom naopak Španieli strhli v 119. minúte víťazstvo na svoju stranu.

Francúzsko patrí vždy medzi horúcich kandidátov na celkové víťazstvo, na ME 2020 však vypadlo v osemfinále so Švajčiarskom na penalty, ale potom na MS 2022 sa prebojovalo až do finále, v ktorom podľahlo Argentíne po penaltovom rozstrele. V úvodnom súboji na ME 2024 proti Rakúsku vyhralo 1:0 vlastným gólom, ale vôbec nepresvedčilo. V druhom zápase Francúzsko proti Holandsku remizovalo 0:0 a nerozhodný výsledok sa zrodil aj v jeho treťom zápase proti Poľsku, keď diváci nevideli gól z hry, ale dve premenené jedenástky – 1:1. V osemfinále sa Francúzsko stretlo s Belgickom a opäť sa trápilo a vďaka vlastnému gólu v závere zápasu postúpilo do štvrťfinále. 20-krát vystrelilo a len dve strely smerovali na bránu, zápas bol chudobný aj na rohy 5:2. Vo štvrťfinále proti Portugalsku diváci gól nevideli ani po 120 minútach, pričom šance na to mali oba tímy v zaujímavom súboji. V penaltovom rozstrele premenili Francúzi všetkých päť kopov, naopak Portugalci po jedinom nepremenenom balili kufre.

Španielsko je miernym favoritom, ale vôbec to nebude mať jednoduché. Naposledy sa tímy stretli vo finále Ligy národov a Francúzsko vyhralo 2:1. Španielom sa vo štvrťfinále vykartovali LeNormand a Carvajal, naopak Pedri má poranené koleno. Na druhej strane bude pútať pozornosť Mbappé, ktorý hrá s maskou na tvári. Očakávame zaujímavý zápas a keďže pôjde oveľa, tímy sa pravdepodobne sústredia na zabezpečenú obranu. Neprekvapí nás vyrovnaný priebeh a preto doporučujeme stávku na dvojitú šancu 0-0. Ak si však myslíte, že Španielsko vyhrá, alebo že skóruje v obidvoch polčasoch, tak neváhajte.