1.01
1000

Komárno – Michalovce

31.08.2024 18:00

Diváci v Zlatých Moravciach uvidia súboj tímov zo spodnej časti tabuľky. Hostitelia by radi potvrdili výhru v Košiciach, Michalovce si chcú pripísať prvý trojbodový zásah.

Komárno začalo súťaž s dvoma prehrami, no potom pre pohárové povinnosti súperov (Trnava, Ružomberok) malo trojtýždňovú prestávku. Nováčik s obavami cestoval na východ republiky, no nakoniec prekvapujúco vyhral 1:0. Pri Dunaji bola veľká radosť, KFC si pripísal prvé historické body v najvyššej súťaži. Fialky cez týždeň bez problémov postúpili v Slovenskom pohári. Ako uviedol tréner Radványi, starší hráči oddychovali, budú nachystaní na sobotňajší zápas. KFC chce doma potvrdiť tri body z Košíc. Síce s tímom už trénuje jeden hráč z Kazachstanu, no zatiaľ nie je zaregistrovaný. Komárno v Zlatých Moravciach hralo iba, so Slovanom prehralo 1:4.

Michalovce nie a nie sa chytiť. Mali slušný začiatok ligy, no potom prišli prehry v Žiline a doma s Dunajskou Stredou. Proti DAC sa tím trápil, ani raz netrafil do priestoru bránky. Minulý týždeň mali hostia jedinečnú šancu vyhrať. Desať minút pred koncom viedli v Ružomberku o dva góly, no nakoniec ,,iba“ remizovali. Michalovčania boli veľmi smutní. Už musia vyhrať, aby sa vymanili z najhoršieho. V Slovenskom pohári triumfovali v Kežmarku 3:1, trénera Šoltísa hnevala zlá efektivita využívania šancí. Samostatnou kapitolou je VAR, ktorý skoro v každom zápase rozhodol proti MFK... 😊

Michalovčanom sa v Zlatých Moravciach darí. Naposledy pri Žitave prehrali v roku 2019. Odvtedy na ViOn Aréne majú bilanciu 3-4-0. Naposledy Komárno s Michalovcami sa stretlo v roku 2021, keď v stretnutí Slovenského pohára vyhralo 2:1. Jeden z gólov zaznamenal Gábor Tóth, ktorý by sa mal objaviť na ihrisku aj v sobotu.