1000

Marseille - Nice

14.09.2024 17:00

Marseille v tradičnom derby privíta Nice. Oba tímy v úvodných troch kolách francúzskej ligy nielen skórovali, ale aj inkasovali. Budú v tom pokračovať?

Marseille (2.) vynikajúcim spôsobom vstúpilo do novej sezóny, keď na trávniku Brestu (12.) vyhralo presvedčivo 5:1, keď už po polhodine bolo 0:3. Potom doma nečakane zakoplo s Reims (10.) pred viac ako 60 000 divákmi, keď po zmene strán dostalo dva góly a Greenwood, najlepší strelec súťaže s 5 gólmi, už len vyrovnal na konečných 2:2. Do tretice Olympique nezaváhalo v Toulouse (16.), kde po výbornom nástupe (v 17. minúte bolo 0:2) vyhralo 3:1, pričom jediný gól inkasovalo až v 90. minúte.

Nice (8.) vstúpilo do novej sezóny prehrou, keď na pôde víťaza druhej ligy nezvládlo úlohu mierneho favorita a v Auxerre (13.) prehralo 1:2 gólom v nadstavenom čase, pričom neudržalo vedenie 1:0. V druhom kole nevyužilo výhodu domáceho prostredia a po slabom výkone len remizovalo s Toulouse (16.) 1:1. Do tretice však podalo vynikajúci výkon na trávniku Angers (18.), kde zvíťazilo rozdielom triedy 4:1. Už v prvej polhodine malo Nice päť sľubných šancí, z ktorých dve premenilo a po inkasovanom góle po zmene strán pridalo v záverečnej dvadsaťminútovke ďalšie dva góly.

V posledných troch vzájomných zápasoch v Marseille sa zrodili výsledky 2:1, 1:3 a naposledy v apríli 2:2. Oba tímy dali gól a preto nás neprekvapí, ak aj v dnešnom zápase oba tímy napnú sieť. Ak si však myslíte, že istejšou stávkou je výhra rozbehnutého Marseille, tak neváhajte.