1.01
1000

Ipswich - Fulham

31.08.2024 16:00

Ipswich síce v úvodných dvoch kolách nezabodoval, no teraz má pred sebou celkom prívetivé zápasy. Proti Fulhamu by to do tretice bodovo mohlo klapnúť.

Šampión nadstavených minút mal veľmi ostrý štart do novej sezóny. Najprv doma čelil Liverpoolu, ktorý v prvom polčase do ničoho nepustil, no v tom druhom sa už naplno ukázali skúsenosti a najmä kvalita hosťujúceho celku (0:2). V druhom kole to mali ešte náročnejšie, keď vycestovali na manchesterskú pôdu a to konkrétne na Etihad Stadium, kde čelili majstrovi z ostatných štyroch sezón. Szmodics síce otvoril skóre zápasu, no zostávajúci priebeh už suverénne patril favoritovi. Haaland sa blysol hattrickom a to hostia ešte dvakrát trafili konštrukciu brány. Za posledné dni potvrdili príchod ofenzívneho hráča Clarka (Sunderland), útočníka Ogbeneho (Luton) i obrancu Daru O´Shea (Burnley).

Fulham takisto v lete zaujímavo posilnil a v domácom zápase proti Leicesteru ich do vedenia dostal práve jeden z nich. Bývalý hráč Arsenalu Emil Smith Rowe dával na 1:0 a potvrdil tak dobrú formu z prípravy, kedy dal dva góly. Celkovo to síce ešte z ich strany nebol TOP výkon, no o ten gól si vyhrať zaslúžili. Po peknej akcii dal v 70.minúte na konečných 2:1 Iwobi. O oba góly sa tak postarali bývalí zverenci Arsenalu. Po prehre v prvom kole na pôde Man United (0:1)  zaznamenali prvé tri body v sezóne. Herne vyzerajú v pohode.

V pohári v novembri min.sezóny vyhral takto vonku Fulham 1:3 a papierové predpoklady boli dosť podobné. V min.sezóne PL získali "Chalupári" vonku v 19 zápasoch 18 bodov, Ipswich v rámci Championship doma 54 bodov v 23 zápasoch (teda najviac, o bod viac ako Leeds). S 59 gólmi mali doma jasne najlepšiu ofenzívu. Navyše, ofenzívne solídne posilnili. Očakávame ofenzívny a pomerne vyrovnaný zápas.

Náš tip: Výsledok zápasu a počet gólov v zápase: 0/+ 1.5