1.01
1000

Grécko - Írsko

13.10.2024 20:45

Futbalisti Grécka predviedli vo štvrtok parádne predstavenie v londýnskom Wembley a v Lige národov by mohli zostať bez bodovej straty aj po zápase s Írskom.

Domáci sa predvlani presadili v Ligy národov a postúpili do druhej výkonnostnej skupiny. V marci tohto roku sa aj zásluhou toho dostali do baráže o účasť na EURO 2024 a po jednoznačnom triumfe s Kazachstanom (5:0) ich úplne nečakane zastavilo Gruzínsku (0:0p) po penaltovom rozstrele. Od jesene už sedí na ich trénerskej lavičke Jovanovič a ten zbiera samé úspechy. V septembri porazili v Lige národov doma Fínsko (3:0), aj vonku práve Írsko (2:0) a najväčšiu senzáciu spôsobili vo štvrtok v Anglicku (2:1). Nebolo to pritom nič náhodné, celý zápas hrali s mimoriadnym nasadením a napriek inkasovanému vyrovnávaciemu gólu v 88. minúte, dokázali ešte odpovedať. Otáznik visí nad Tsimikasom kvôli chorobe a pre karty si nezahrá Koulierakis.

Hostia tiež zmenili trénera a pred štartom novej edície Ligy národov zasadol na lavičku Hallfrimsson. Jeho zverenci dokázali v minuloročnej kvalifikácii poraziť iba dvakrát Gibraltar (3:0d, 4:0v) a v tomto roku sa zo štyroch prípravných duelov tešili iba raz proti Maďarsku (2:1), ktorému strelili jediné góly. Do Ligy národov vstúpili dvomi domácimi prehrami s Anglickom (0:2) aj Gréckom (0:2), ale do tretice trochu aj prekvapujúco bodovali naplno vo Fínsku (2:1). Tentoraz by boli iste spokojní aj s bodom.

Vo všetkých doterajších šiestich vzájomných zápasoch strelilo Írsko jediný gól, ale podarilo sa mu to práve naposledy v Grécku pri prehre 1:2. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku, prípadne aj po 1. polčase. Skúsiť to môžete samozrejme aj kombináciou v obľúbenom Betbuilderi.