1.01
1000

Fínsko - Anglicko

13.10.2024 18:00

Futbalisti Anglicka vypadli pred dvomi rokmi z najvyššej kategórie Ligy národov a po štvrtkovej prehre si už ďalšie zakolísanie vo Fínsku nemôžu dovoliť.

Domáci neuspeli v marcovej baráži o účasť na EURO 2024 vo Walese (1:4) a aj keď o pár dní ešte porazili horko ťažko Estónsko (2:1), na ich pohode sa to výrazne prejavilo. V júnových prípravných dueloch nestačili na Portugalsko (4:2), kde odvrátili debakel dvomi gólmi v 2. polčase a tie ich zachránili aj od prehry v Škótsku (2:2). Vstup do Ligy národov je priam katastrofálny. Po vysokej prehre v Grécku (0:3) nestačili ani v Anglicku (0:2), ale čo je ešte horšie, vo štvrtok prehrali aj doma s Írskom (1:2). Zranený je Kairinen a v útoku nastúpi opäť Pohjanpallo.

Angličania siahali na júlovom EURO 2024 po titule, ale vo finále nestačili na Španielskom (1:2). Na trénerskú lavičku zasadol Lee Carsley s náročnou úlohou, vrátiť Albion do najvyššej kategórie Ligy národov. V septembri jeho zverenci vyhrali v Írsku (2:0) aj doma s Fínskom (2:0) po výborných výkonoch. Vo štvrtok však privítali v Londýne Grécko (1:2) a narazili na mimoriadne pripraveného súpera. Inkasovali hneď na začiatku 2. polčasu a keď sa im podarilo z drvivého tlaku vyrovnať 3 minúty pred koncom, nečakane pustili bod v 94. minúte. Citeľne chýbal Kane a pravdepodobne bude opäť a aby toho nebolo málo, zranil sa Saka.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli pred 24-mi rokmi v kvalifikácii na MS 2002 a po bezgólovej remíze vo Fínsku vyhral favorit v odvete tesne 2:1. Pred mesiacom v 1. súboji Ligy národov Fínsko prehralo vonku 0:2 a stávkujúcim radíme vsadiť na Víťazstvo hostí s čistým kontom. Šťastie môžete skúsiť aj obľúbenou kombináciou v Betbuilderi.

- Víťazný rozdiel - Anglicko vyhrá o 2+ (zápas)
 - Góly tímu - Fínsko menej ako 0,5 (zápas)