1.01
1000

Brentford - Southampton

31.08.2024 16:00

Ivan Toney je na ceste do Saudskej Arábie a adekvátna náhrada do tímu neprišla. Brentford by si však aj bez neho mal s nováčikom zo Southamptonu na domácej pôde poradiť.

"Včely" priviedli hneď na začiatku prestupového leta (dohodnuté už v zime) útočníka Igora Thiaga, ten by ale pre zranenie mal byť žiaľ mimo až do konca kalendárneho roka. Bez anglickej opory na hrote útoku boli aj v úvodných dvoch kolách sezóny. Doma im to stačilo na pomerne šťastnú výhru proti Crystalu Palace (2:1), v druhom kole napriek takticky solídne zvládnutému zápasu (predovšetkým prvý polčas) prehrali podľa očakávaní na pôde Liverpoolu (0:2). V ofenzíve sa budú spoliehať najmä na Mbeuma a Wissu. To je solídna dvojka. Spolu sa v min.sezóne v lige gólovo postarali o 21 gólov. Cez týždeň v lig.pohári vo výrazne obmenenej zostave porazili vonku štvrtoligový Colchester (1:0).

Na druhej strane máme Southampton, ktorý ako jeden z piatich tímov vstúpil do sezóny dvoma prehrami. Zatiaľ čo na Newcastli mali vyše 60 minút výhodu vylúčeného domáceho hráča, doma s Nottinghamom boli suverénne horším tímom a vzhľadom na xG (0.26 vs. 2.14) mohli byť ešte radi, že prehrali len o gól (0:1). Rovnakým výsledkom napriek výhode o jedného hráča a viacerým solídnym šanciam prehrali aj na Newcastli. Na oficiálnom youtube kanále svieti na vrchu veľavravná reakcie fanúšika: "Ak budeme takto hrať ďalej, som si istý, že budúci rok vyhráme Championship". V divokom zápase vyhrali cez týždeň v pohári na pôde druholigového Cardiffu (3:5). Dva góly dala nová posila Archer.

Toneyho éra v Brentforde a možno aj v PL je na konci. Možno sa raz vráti, no na teraz sa pripravuje na budúcnosť v saudskoarabskej lige. V základe hostí po vydarenom pohárovom zápase dosť možno priestor dostane Archer a vymení skúseného Armstronga. Tak či onak veríme viac skúsenejším a lepším domácim.

Náš tip: Výsledok zápasu a počet gólov v zápase: Brentford/+ 1.5