1.01
1000

Viking - Rosenborg

30.06.2024 15:00

Viking sa v prípade víťazstva v 12. kole Elitserien nad Rosenborgom môže bodovo dotiahnuť na štvrté miesto, ale proti tímu z Trondheimu sa mu v posledných dvoch sezónach nedarilo.

Stavanger obsadil v minulej sezóne 4. miesto, ale do pohárovej Európy sa nepozrie a tá pre neho zostáva cieľom aj v tomto ročníku. Dá sa očakávať, že Viking by sa mal pohybovať v prvej šestke a zatiaľ tomu nasvedčujú aj jeho výkony. Z ostatných deviatich ligových duelov totiž prehral jediný a v posledných troch kolách získal sedem bodov, keď dvakrát vyhral zhodne 3:0 a počíta sa aj cenná remíza 2:2 z ihriska silného Molde. Doma by to mohlo byť aj lepšie (3-2-1), ale v SR-Bank Aréne podobne ako vlani mužstvá často nevyhrávajú. V zostave domáceho tímu by sa nemali objaviť zranení Lino s Lökbergom.

Rosenborg na prelome tisícročia valcoval domácu konkurenciu a viditeľný bol aj v pohárovej Európe, ale aktuálne čaká na titul už od roku 2018 a vlani obsadil až 9. miesto. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že posun smerom nahor v tabuľke nenastane ani v tejto sezóne, pričom hostia boli zrejme vďační za dlhšiu prestávku, keď pred ňou vyhrali iba jeden zo siedmich ligových zápasov (1-1-5). Vstup do sezóny pritom mali veľmi dobrý, keď v úvodných štyroch kolách získali deväť bodov. Vonku zatiaľ vyhrali jediný duel (1-1-3) a bude pre nich ťažké zopakovať výkony proti Vikingu z posledných dvoch sezón. Chýbať by mal Seater a zrejme aj Augustinsson.

Viking v posledných dvoch sezónach získal v štyroch zápasoch s Rosenborgom iba jediný bod a tak má tomuto súperovi čo oplácať. Ak obe mužstvá nadviažu na svoju formu pred takmer mesačnou prestávkou, tak by domáci v prípade lepšieho výkonu mohli konečne tohto súpera obrať o všetky body. Zápas 1.