1.01
1000

Barcelona - YB Bern

01.10.2024 21:00

Barcelone nevyšlo prvé vystúpenie v Lige majstrov ani posledné ligové a proti outsiderovi, tak má čo naprávať.

Futbalisti Barcelony mali skvelý štart do nového ročníka LaLigy (7-0-0), no v sobotu nečakane zakopli na ihrisku Osasuny (2:4). Prejavili sa jej problémy v obrane, ktorá z ôsmich súťažných duelov udržala len dve čisté kontá. V LM pred dvomi týždňami prekvapujúco padla v Monaku (1:2), keď už v 11.minúte videl červenú kartu Garcia. Barcelona dosiaľ skórovala v každom stretnutí a v španielskej lige sa presadila už 25-krát, z toho trio Lewandowski, Raphinha, Yamal 16-krát. Od začiatku sezóny ju, ale trápi veľká maródka. V utorok bude chýbať až osem hráčov (Araujo, Bernal, Christensen, Garcia, Gavi, Lopez, Olmo, ter Stegen). K dispozícii ešte nie je ani brankársky záskok z dôchodku – Szczesny a medzi žrde sa znovu postaví dvojka Pena.

Švajčiarsky Young Boys sa do LM kvalifikoval po dvoch triumfoch s Galatasarayom, no v úvode ligovej fázy mu nedala šancu Aston Villa (0:3). Z deviatich vonkajších zápasov LM neprehral iba dva (0-2-7). Výrazne sa trápi aj v domácej súťaži, cez víkend prehral doma s Grasshoppersom (0:1) a s jedným víťazstvom na konte je predposledný (1-3-4).

Po prehre v Monaku si Barcelona ďalšie zakopnutie nemôže dovoliť, lebo niekoľko nepríjemných súperov ju ešte len čaká. Young Boys patrí medzi tých prijateľných a musí ho poraziť aj s množstvom zranených, no bez inkasovaného gólu to zrejme znovu nebude. Štyri góly padli v štyroch z ostatných šiestich duelov Barcelony a tiež v šiestich z predchádzajúcich siedmich švajčiarskeho tímu u súperov. Hoci sa tomuto tímu nedarí ani v lige, vonku nestrelil gól iba v jednom zo siedmich súťažných duelov a to, že Barcelona inkasovala v siedmich z deviatich zápasov už bolo spomenuté. Oba tímy dajú gól/počet gólov Áno/+3,5, Padne gól-minúta 1-15