1.01
1000

Taliansko - Izrael

14.10.2024 20:45

Outsider skupiny B najkvalitnejšej kategórie Ligy národov Izrael pricestuje na 4. zápas do Talianska a pokúsi sa vyrobiť prekvapenie na úkor veľkého favorita.

Domáci na európskom šampionáte sklamali a osemfinálové vypadnutie so Švajčiarskom určite zabolelo. O to väčšou senzáciou bolo ich úvodné víťazstvo na trávniku Francúzska (3:1) a to aj napriek bleskovo inkasovanému gólu po pár sekundách. O tri dni neskôr si pripísali ďalšie tri body v Budapešti práve proti Izraelu (2:1), keď gól dostali v poslednej minúte. Do tretice začali parádne aj v Ríme s Belgickom (2:2) a po 24-och minútach viedli 2:0. Pred koncom 1. dejstva však videl červenú Pellegrini a jeho spoluhráči boli na konci vďační aj za bod. Okrem „červeného“ nemôžu hrať opäť Chiesa, Scamacca, Barella ani Kean.

Hostia doslova nakukli do elitnej skupiny Ligy národov a s najväčšou pravdepodobnosťou sa s ňou rýchlo rozlúčia. V prvých troch vystúpeniach sa im podarilo vždy streliť gól, ale napriek tomu to ku žiadnemu bodu neviedlo. Postupne prehrali v Belgicku (1:3) a dvakrát na prechodnom domovskom štadióne v Maďarsku s Talianskom (1:2) a pred štyrmi dňami dostali príučku s Francúzskom (1:4). Veľké nádeje si nemôžu robiť ani dnes a to im chýbajú kapitán Dasu, Turgeman aj Solomon.

Vo vzájomných zápasoch nezvíťazil favorit iba pri bezgólovej remíze na MS 1970. Posledné dva zápasy však boli iba s rozdielom jediného gólu a tak malá nádej pre Izrael čo len na bod predsa existuje. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku po 30-ich minútach, prípadne že Taliani dajú gól v oboch polčasoch. Skúsiť to môžete samozrejme aj kombináciou v obľúbenom Betbuilderi.