1.01
1000

Sporting L - Rio Ave

09.08.2024 21:15

Otvárací súboj novej sezóny v portugalskej najvyššej súťaži sa bude hrať v piatok večer v Lisabone. Obhajca titulu Sporting by v ňom mal dominovať proti Rio Ave.

Domáci sa v poslednom ročníku vrátili na trón po troch rokoch a bolo to úplne zaslúžené. Portugalský pohár im vyfúklo FC Porto (1:2p) a práve s tým istým súperom zahájili sezónu v Superpohári. Bolo sa na čo pozerať, už po 24-och minútach viedli až neuveriteľných 3:0 a ani to nakoniec nestačilo, keď o všetkom rozhodlo nakoniec predĺženie (3:4p). V príprave sa im darilo a o ich sile hovoria úspechy so španielskymi tímami Sevillou (2:1) aj Bilbaom (3:0). Do základu by mal ísť naposledy striedajúci Diomande.

Hostia vlani dlho vyzerali na vypadnutie, ale v posledných 12-ich kolách ani raz neprehrali a aj keď vyhrali iba dvakrát, zachránili sa. V prípravných súbojoch to však bola doslova pohroma. Zo šiestich neprehrali iba dvakrát s Aroucou (3:2) a Nationalom (1:1) a v generálke utŕžili s anglickou druholigovou Swansea (0:3) prehru rozdielom triedy. Pritom na trávnik vybehla najsilnejšia zostava, ktorá by mala nastúpiť aj v tomto súboji.

Vo vzájomných zápasoch vyhral favorit 5-krát za sebou bez inkasovaného gólu, ale naposledy vo februári tohto roku prerušil svoju sériu remízou vonku 3:3. Stávkujúcim radíme vsadiť na Sporting, že vyhrá s čistým kontom, prípadne že vyhrá 1. polčas. Skúsiť to môžete aj akoukoľvek kombináciou v Betbuilderi.