1.01
1000

Kolumbia - Argentína

10.09.2024 22:30

Futbalisti Kolumbie privítajú v šlágri 8. kola kvalifikácie Južnej Ameriky o postup na MS 2026 Argentínu a pokúsia sa jej vrátiť finálovú prehru z Copy América 2024.

Domáci  pokračujú vo svojej spanilej jazde, keď neprehrali v normálnom hracom čase už neuveriteľných 30 zápasov. Ich parádnu sériu 10-ich víťazstiev v rade prerušila na Cope América Brazília (1:1), ale následne vyhrali dva súboje vo vyraďovacej časti s panamou (5:0) aj Uruguajom (1:0). Vo finále s Argentínou (0:1p) uhrali bezgólovú remízu napriek hernej prevahe a o víťazovi rozhodlo až predĺženie. V kvalifikácii o MS 2026 ako jediní neprehrali a mrzieť ich môžu až 4 remízy vrátane piatkovej v Peru (1:1). Chýbať im budú dvaja dôležití hráči brankár Ospina aj D. Sanchez pre zranenia a do základu pôjde určite James Rodriguez.

Hostí už netreba ani veľmi predstavovať. Nemajú síce takú dlhokánsku sériu ako ich súper, keďže prehrali v kvalifikácii doma s Uruguajom (0:2). Odvtedy vyhrali 12 súbojov za sebou, aj keď pri úspešnej obhajobe na Cope América potrebovali vo štvrťfinále s Ekvádorom (1:1p) až penaltový rozstrel a vo finále s Kolumbiou (1:0p) predĺženie. V kvalifikácii sú po siedmich kolách na čele, keď jediné body stratili pri spomínanej prehre s Uruguajom. Vo štvrtok privítali doma Čile (3:0) a svoju prevahu pretavili v góly až po zmene strán z toho dva až v úplnom závere. Citeľnými oslabeniami sú zranenia Messiho, Tagliafica, Balerdiho aj Palaciosa.

V posledných šiestich vzájomných zápasoch vyhrala Argentína v riadnom hracom čase iba raz pred dvomi rokmi v kvalifikácii na MS 2022 doma 1:0. Zároveň aj prehrala iba raz na Cope América 2019 (0:2). Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne že nepadne gól v oboch polčasoch. Šťastie môžete skúsiť a kombináciami v Betbuilderi.