1000

Španielsko - Srbsko

15.10.2024 20:45

Španielski reprezentanti sú obhajcami triumfu v Lige národov a v aktuálnej edícii majú relatívne ľahkú skupinu. So Srbskom by si mali pripísať ďalšie tri body.

Futbalisti z Pyrenejského polostrova sú momentálne najúspešnejším európskym mužstvom a budú to chcieť dokázať aj v Lige národov. Hneď na úvod však trochu nečakane stratili dva body za bezgólovú remízu práve v Srbsku, ale všetko si vynahradili o tri dni vo Švajčiarsku (4:1), pritom od 20. minúty hrali bez vylúčeného Le Normanda. Do tretice sa v sobotu predstavili vlastným divákom v Murcii a na víťazstvo s Dánskom (1:0) sa poriadne natrápili. Jediný gól strelil v 79. minúte Zubimendi a obrovská prevaha s 25-mi streleckými pokusmi vyšla takmer nazmar. Niečo podobné sa dá očakávať opäť a to si okrem množstva zranených nezahrá už ani Lamine Yamal.

Hostia si veľa radosti na EURO 2024 neužili a tak úvodná remíza na vlastnom trávniku s majstrami Európy Španielmi (0:0) bolo slušnou injekciou. V druhom vystúpení však prehrali o tri dni v Dánsku (0:2) a tak si naposledy zahrali o posledné miesto v tabuľke. Súboj so Švajčiarskom (2:0) vôbec nemali vo svojich rukách a súper mal takmer stále navrch. Na konci 1. polčasu však padol vlastný gól, po hodine hry pridal druhý Mitrovič a keď hostia nepremenili ani pokutový kop, hrdinom bol brankár Rajkovič. Ten si opäť zachytá a víťazná zostava sa nebude meniť.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli iba štyrikrát a trikrát sa zrodil nerozhodný výsledok. Španielsko vyhralo iba prípravný duel pred 12-mi rokmi 2:0. Stávkujúcim radíme vsadiť na Výsledok zápasu a počet gólov 1/+2,5. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.