1.01
1000

Maďarsko - Slovensko

30.08.2024 18:00

Slovenská hokejová reprezentácia vstúpila do olympijského kvalifikačného turnaja víťazne, ale poriadne sa zapotila a hneď druhý deň ju čaká ďalší nepríjemný súper z Maďarska.

Naši južní susedia už podstúpili jednu fázu kvalifikácie o účasť na ZOH 2026, keď vo februári hostili jednu z troch skupín. V Budapešti však takmer vypadli, keď po povinných víťazstvách so Španielskmo (7:3) aj Litvou (7:1) nečakane prehrali o prvenstvo v skupine s Japonskom (1:2) a o ich postupe rozhodla až tabuľka 2. tímov. Lepšie to bolo v máji na MS skupiny B, ktorú vyhrali a budúci rok si zahrajú MS v najvyššej kategórii. Vstup do finálovej fázy olymijskej kvalifikácie im vôbec nevyšiel a prehra s Kazachstanom (2:5) im prakticky zobrala šance na úspech. Súpera pritom jednoznačne prestrieľali (37:18), ale 14 minút 2. tretiny ich položili na lopatky.

Naši hokejisti boli pred týmto turnajom jednoznačnými favoritmi a to aj napriek oslabeniu o zraneného Feherváryho aj o odchod Studeniča. Mužstvo s takmer všetkými hviezdami spoza mora si však v prvom vystúpení takmer „vylámalo zuby“. V 1. tretine bolo jasne lepšie, súpera prestrieľalo 14:7 a chýbal tomu iba gól. Ten prišiel po polovici duelu a o 2 minúty hneď druhý. Prišiel však gól do šatne pri oslabení o dvoch hráčov a posledná tretina sa zmenila na „nervák“. Na bránu súpera išlo iba 5 striel, no našťastie brankár Hlavaj chytil všetkých 12 súperových a dôležité tri body boli na svete.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli Na MS 2016 a Slovensko vyhralo vcelku hladko 4:1. Tesnejšie to bolo aj 7 rokov predtým (4:3), ale tentoraz o skóre vôbec nepôjde. Stávkujúcim radíme vsadiť na Výsledok zápasu a počet gólov 2/-6,5, prípadne na dvojku po 1. tretine.