1.01
1000

Košice – Trnava

15.09.2024 18:00

Dočkajú sa Košičania? FC sa so Spartakom doteraz stretol päťkrát, no zatiaľ ani raz nevyhral. Navyše v štyroch dueloch nedal ani gól.

Východniari sú odhodlaní to zmeniť. Chcú skórovať a konečne zdolať Trnavu. Domácich teší, že po zranení a vypršaní trestu sú Gorosito a Krivák späť.

Hlavným problémov FC je strieľanie gólov, v troch z doterajších šiestich zostal bez presnej strely. Aktuálne ťahá 255 minútovú sériu bez streleného gólu.

Domáci majú všetky predpoklady, aby to zmenili. Medveď je stále nebezpečný a Niarchos v drese gréckej 21-ky skóroval proti Faerským ostrovom.

Košice v reprezentačnej prestávke dotiahli prestup talentovaného sedemnásťročného útočníka Vavríka z Púchova.

Spartak Trnava mal pozoruhodný vstup do našej ligy, keď v prvých troch kolách dosiahol bezgólové remízy. Prvýkrát vyhral až v Skalici, no potom doma znovu remizoval s Ružomberkom.

Trnava sa po európskej stopke sústredí na domácu súťaž, ale už bez stopéra Kóšu, ktorý prestúpil do španielskej Zaragozy, a stredopoliara Bainoviča, ktorý už oblieka dres OFI Kréta. Tesne pred záverom transferového obdobia pribudli do kádra ešte cyperský ľavák Thomas Nikolaou a chorvátsky stredopoliar Roko Jureškin.

Cez týždeň v zápase Slovenského pohára sa zranil Mikovič, no Štetina je už fit. Síce Twardzik, Šulek a Bukata už trénujú s tímom, do zápasu s najväčšou pravdepodobnosťou nezasiahnu.

Trnavčania nemajú najlepšie spomienky na posledný duel v Košiciach. Vo finále Slovenského pohára prehrali s Ružomberkom 0:1.

- Počet gólov v zápase - viac ako 1,5 (zápas)
 - Udalosť tímu - FC Košice 1.gól (zápas)