1.01
1000

KFUM Oslo - Lilleström

30.08.2024 19:00

KFUM Oslo, remízový kráľ nórskej ligy, ktorému sa celkom darí, privíta Lilleström, ktorý prehral posledných päť zápasov. Stavíte si na víťazstvo domácich, alebo si myslíte, že hostia prvýkrát v tejto sezóne remizujú vonku?

KFUM Oslo (7.) má stratu na „pohárovú“ 4. priečku osem bodov a šesťbodový odstup od barážového 14. miesta. Na konci júla privítal vedúci Bodo/Glimt a remizoval 1:1, potom remizoval aj na trávniku Fredrikstadu (5.) 0:0, čím si pripísal ôsmu remízu v súťaži. V posledných dvoch zápasoch hral doma, najprv si poradil s Rosenborgom (6.) 1:0, ale potom nečakane zakopol a podľahol Tromsö (8.) 0:1, keď na inkasovaný gól po hrubej chybe v poslednej štvrťhodine nedokázal odpovedať.

Lilleström (15.) sa po piatich prehrách za sebou prepadol na vypadávajúcu pozíciu. Zaujímavé je, že v prvých troch augustových zápasoch neudržal vedenie 1:0 a prehral, postupne na trávniku Kristiansundu (12.) 1:2, doma s Molde (4.) 1:2, keď inkasoval gól v 90. minúte a aj na ihrisku Strömsgodsetu (10.) 2:3 – pričom viedol aj 2:1 a inkasoval gól v 94. minúte. Potom však jasne podľahol na pôde Rosenborgu (6.) 0:4. V poslednom zápase podľahol Tromsö (9.) 0:1, keď mu nestačila na zisk bodu ani držanie lopty 70%, prevaha v strelách 20:5, či rohy 12:0.

V tejto sezóne vyhral Lilleström doma 2:1 a bodovať by chcel aj vonku, kde už v tejto sezóne vyhral štyrikrát (4-0-6), pričom KFUM Oslo hrá doma slabo (1-5-4), vyhralo len jediný duel. Remíza v tomto súboji náš neprekvapí a preto doporučujeme stávku na dvojitú šancu 0-0. Ak si však myslíte, že domáci tím zvládne úlohu mierneho favorita a hostia natiahnu čiernu sériu, tak neváhajte.