1.01
1000

Inter Milano - Atalanta

30.08.2024 20:45

Po sklamaní v Janove, kde Inter prišiel o prvé ligové víťazstvo v 5.minúte nadstaveného času (2:2) si napravil chuť v nasledujúcom kole proti Lecce (2:0d).

V treťom kole na neho čaká jedna z najťažších domácich previerok, tím z neďalekého Bergama – Atalanta. Tá si naopak na úvod poradila s rovnakým súperom na jeho pôde ešte jednoznačnejšie, keď z Lecce odchádzala spokojná s výsledkom 4:0. Ťažšie sa jej však už odchádzalo z Turína, kde proti miestnemu FC neudržala náskok a prehrala 1:2. V 96.minúte navyše La Dea nevyužila ponúknutý pokutový kop na vyrovnanie, keď zlyhal M. Pašalič. Atalanta príde do mesta módy s túhou ukončiť sériu 4 za sebou idúcich prehier a 12 inkasovaných gólov proti Interu, čo je najdlhšia séria vo vzájomných zápasoch. Pomôcť k tomu by mal aj fakt, že domáci kapitán Lautaro Martinez po vynechaní posledného zápasu kvôli svalovým problémom stále nemusí byť 100% fit. Neúspech v Turíne ukončil sériu štyroch výhier na súperovom ihrisku Atalanty za sebou. Prípadný úspech na San Sire proti Interu by bol prvý od roku 2014 (0-3-7).