1.01
1000

GAIS Göteborg - AIK Stockholm

22.07.2024 19:00

V pondelok večer sa skompletizuje 15. kolo najvyššej švédskej súťaže a tým aj prvá polovica sezóny. GAIS Göteborg si to rozdá so susedom v tabuľke AIK Stockholm.

Domáci dlho atakovali 3. priečku, ale v posledných zápasoch si pohoršili a prepadli sa až na 7. pozíciu, no iba s 3-bodovým mankom a štvrtý Elfsborg. Pred takmer mesačnou prestávkou utŕžili nepríjemný debakel v Halmstade (13.) 0:4 a gól nedali ani potom doma s Hammarby (5.) 0:0. Pred týždňom opäť sklamali vonku svojich priaznivcov prehrou na trávniku Siriusu (9.) 1:3 a len potvrdili, že na súperových trávnikoch patria medzi najslabších. Horšie že sa vykartovali Boudri s Henrikssonom a do radov zranených sa naposledy zaradil aj Cardaklija.

Hostia sú úplne najslabším tímom mimo svojho štadiónu a to si v poslednom kole pripísali prvé víťazstvo vonku v Halmstade (13.) 2:1. Predtým uhrali v šiestich výjazdoch iba 2 body a nečudo, že v tabuľke figurujú v druhej polovici. Zároveň prerušili 4-zápasovú čiernu sériu, keď po prehre na trávniku Häckenu (6.) 1:4 neuspeli dvakrát v prípravných dueloch s Vikingom (1:2) ani s pražskou Spartou (1:3) a po viac ako mesačnej ligovej prestávke nečakane prehrali doma s Kalmarom (14.) 1:2. Po poslednom úspechu nebude tréner Thomassen určite meniť víťaznú zostavu.

Vo vzájomných zápasov sa naposledy stretli pred 7-mi rokmi a AIK Stockholm vyhral vo Švédskom pohári 1:0. Rovnakými výsledkami skončili obidva posledné ligové súboje v sezóne 2012. Stávkujúcim radíme vsadiť na remízu, prípadne na počet gólov -2,5. Šťastie môžete skúsiť aj kombináciami v Betbuilderi.