1.01
1000

Fenerbahce - Man.United

24.10.2024 21:00

Zaujímavý a búrlivý zápas nás dnes čaká v Istanbule. Zverenci legendárneho Joseho Mourinha sa predstavia proti jeho bývalým zverencom z červenej časti Manchestru.

Fenerbahce vedené Portugalčanom si pripísalo cennú domácu výhru nad belgickým St.Gilloise (2:1), aby následne iba remizovalo na pôde Twente (1:1), pričom však holandské mužstvo malo výrazne viac šancí a za bod mohli byť v Turecku radi. V lige cez víkend pár opôr Mourinho do základu nezaradil, napriek tomu boli favoritom na pôde Samsunsporu. Ani tu to však nebol veľmi utešený výkon a remíza 2:2 bola zaslúžená. V lige sú tak prekvapujúco práve až za týmto súperom, so sedemnástimi bodmi sú na štvrtom mieste, majú však zápas k dobru. Napriek tomu už osembodová strata na jasne prvý Galatasaray je dosť značná.

Manchester United si pripísal dôležitú domácu výhru v rámci posledného kola nad Brentfordom (2:1). Nepríjemné mužstvo z Londýna sa opäť dostalo do vedenia, hoc tentoraz už nie expresne rýchlo. Zverenci holandského manažéra ten Haga ale majú vzhľadom na neutešený úvod sezóny čo naprávať. A v tomto zápase sa im to podarilo. Veľmi aktívnym prístupom v druhom polčase dokázali zápas zaslúžene otočiť. Gólmi Garnacha a Hojlunda vyhrávali už v 62.minúte a tri body už nepustili. V tabuľke sa síce s jedenástimi bodmi posunuli len na 12.miesto, no na šiestu Chelsea strácajú len tri body. V EL zatiaľ uhrali len dve neutešené remízy (1:1 doma s Twente a 3:3 na Porte).

Okrem Mourinha budú mať o extra motiváciu postarané aj taký Amrabat či Fred, ktorí v United pôsobili. Na Porte to mali hostia skvelo rozbehnuté, neudržali ale dvojgólové vedenie. Po poslednom ligovom kole a návrate Hojlunda im ale veríme na víťazstvo.

Náš tip: Výsledok zápasu a počet gólov v zápase: Man.United/+ 1.5