1.01
1000

Differdange - KI Klaksvik

17.07.2024 19:00

V odvete 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov potrebuje luxemburský Differdange vymazať dvojgólové manko spred týždňa po prehre na štadióne KI Klaksviku.

Domáci oslavovali v poslednej sezóne majstrovský titul po dlhých 45-ich rokoch a tak to skúsia v kvalifikácii Ligy majstrov. V posledných piatich pokusoch v európskych pohároch sa ani raz nedostali v Európskej lige ani Konferenčnej lige cez 1. súpera. Dve posledné sezóny narazili v KL na slovinské tímy a napriek veľkému odporu vypadli po predĺženiach. Pred týždňom odohrali výborný zápas na trávniku KI Klaksvík (0:2) a napriek ich obrovskej prevahy si odniesli porážku o dva góly. Mali až 26 streleckých pokusov z toho 7 na bránu, no na gól to nestačilo.

Hostia sú v pohárových kvalifikáciách podstatne úspešnejší. Vlani dokonca ako prvý tím z Faerských ostrovov hrali skupinovú fázu. V prvých kolách LM vyradili veľkých favoritov Ferencváros (0:0d, 3:0v) a po penaltovom rozstrele aj Häcken (0:0d, 3:3v). Do tretice ich do Európskej ligy odsunulo predĺženie s Molde (2:1d, 0:2p v) a „iba“ skupinu v Konferenčnej lige im zariadil neúspech s S.Tiraspolom (1:1d, 1:2v). Obrovský úspech by si radi zopakovali a vykročili za ním nádejným víťazstvom 2:0, keď obidva góly strelil Frederiksberg. V lige však zatiaľ výrazne zaostávajú za čelom, ale práve rozohraná súťaž im k víťazstvu výrazne pomohla.

V prvom vzájomnom zápase mal pred týždňom navrch Differdange, ale aj tak prehral vonku 0:2. Dohnať v odvete dvojgólové manko bude viac ako náročná úloha. Stávkujúcim radíme vsadiť na 1. gól minúta 1-27, prípadne na počet gólov +2,5.