1.01
1000

Bilbao - Valencia

28.08.2024 19:00

V 3. kole novej sezóny španielskej La Ligy privíta jednobodové Bilbao momentálne poslednú Valenciu a obidva tímy už potrebujú intenzívnejšie zbierať body.

Baskovia v príprave vôbec neoslnili skôr naopak. Najmä debakel v Stuttgarte (0:4) iba 5 dní pred štartom nového ročníka im rozhodne vhod nepadol. V úvodnom domácom vystúpení to aj bolo proti Getafe (1:1) cítiť a napriek obrovskej územnej prevahe a držaní lopty (80:20) nedokázali po prestávke odpovedať na vyrovnávajúci gól súpera. Lepšie zahrali cez víkend v Barcelone (1:2), no bod sa im opäť vonku nepodarilo získať. K dispozícii nie je brankárska jednotka Unai Simon, ani Paredes a opäť sa zranil Nico Williamsa. Naopak hrať môže doliečený Djalo aj gólman Agirrezabala.

„Netopiere“ vlani bojovali o účasť v pohárovej Európe, ale v úplnom závere si výrazne pohoršili. V príprave sa im nedarilo podobne ako ich súperovi a tešili sa v jedinom súboji tesne pred štartom ligy s Frankfurtom (3:2). Na úvod ligovej sezóny privítali na vlastnom trávniku vicemajstra z Barcelony (1:2) a nezískali ani bod, aj keď by si ho určite zaslúžili. V 2. kole cestovali na štadión Celty Vigo (1:3) a napriek rýchlemu gólu odišli opäť s prázdnymi rukami. To ešte brankár Mamardašvili zneškodnil jedenástku ma konci 1. polčasu. V základe by mohla nastúpiť nová posila do útoku Rioja z Alavésu.

Vo vzájomných zápasov dokázalo Bilbao bodovať doma iba raz z 8-ich pokusov a vlani zachraňovalo aspoň bod v 97. minúte. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov Valencie +0,5, prípadne si nájdite výhernú kombináciu v obľúbenom Betbuilderi