1.01
1000

Atl.Madrid - Valencia

15.09.2024 21:00

Atlético síce po štvrtom kole zostáva v tíme neporazených (2-2-0), ale po letnom rozbití prasiatka a nemalých finančných útratách spokojné byť nemôže.

Pred reprezentačnou prestávkou Simeoneho zverenci len tak-tak zdolali Bilbao gólom z 92.minúty a pred tým len remizovali s nováčikom Espanyol Barcelona 0:0d. Domáci štadión Metropolitano stráca nálepku nedobytnej pevnosti, keď tu atléti vyhrali len jeden z troch zápasov. Rovnaký počet bodov tu pred tým stratili v 27 zápasoch (25-1-1). Poraziť netopiere z Valencie bude dôležité aj z hľadiska sebavedomia, pretože na madridský klub čaká v strede týždňa zápas LM proti Lipsku. Pri pohľade na históriu bude Valencia pre Atlético ideálnym súperom, pretože tu nevyhrala už 13x v rade (0-4-9). O svoje miesto na lavičke sa začína obávať tréner Ruben Baraja po tragickom štarte Valencie do novej sezóny (0-1-3). Spolu s nevydareným záverom tej predchádzajúcej Valencia ťahá šnúru 11 zápasov bez výhry v LL. Na zápas sa teší domáci Ángel Correa, ktorý vo svojej kariére proti netopierom zaznamenal už 5 presných zásahov. Na druhej strane to je Hugo Duro, ktorý sieť Atlética rozvlnil rovnako už 5x, ale zvíťaziť sa mu podarilo len raz (1-1-4).