1000

V.Británia - Dánsko

17.05.2024 16:20

Obidva tímy majú na svojom konte tri porážky a Veľká Británia je ako jediná stále bez bodu. Dáni majú tri, ale ich nádeje na účasť vo štvrťfinále je takmer vylúčená.

Britskí hokejisti majú jediný cieľ a tým je udržanie sa v elitnej spoločnosti. V prvých troch zápasoch sa im postavili do cesty traja veľkí favoriti a postupne „odovzdali“ body Kanade (2:4), Fínsku (0:8) aj Švajčiarom (0:3). Neboli to však súperi z ich výkonnostnej skupiny a s tými sa stretnú až v druhej časti turnaja. Najväčšou slabinou sa zdá byť zatiaľ koncovka, veď góly dali iba v prvom zápase a vo všetkých troch mali maximálne 15 streleckých pokusov. V tom sa budú musieť rozhodne zlepšiť.

Hokejisti Dánska vstúpili do vlaňajšieho MS tromi víťazstvami, ale nasledovali 4 prehry a sen o štvrťfinále sa rozplynulo. Aj tento rok začali úspešne a v 1. vystúpení nedali šancu Rakúsku (5:1). V ďalších troch dueloch však nebodovali a zabolieť musela predovšetkým porážka s Nórskom (0:2). Na Kanadu (1:5) nestačili a to sa dá povedať aj o poslednom zápase s domácim Českom (4:7), keď sa v poslednej tretine prejavila aj únava z predchádzajúceho dňa. Teraz sú po voľnom dni a prekvapenie nesmú dovoliť.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli iba štyrikrát. Trikrát Dáni neinkasovali, naposledy v predvlaňajšom prípravnom dvojzápase (2:0, 8:0) a jediný vyrovnaný duel si zahrali na MS 2021, keď favorit vyhral 3:2 až po predĺžení. Stávkujúcim radíme vsadiť na 1. tím, že nevyhrá ani jednu tretinu, prípadne si nájdite výhernú kombináciu v Betbuilderi.