1.01
1000

Sporting L - FC Porto

03.08.2024 21:15

Pred začiatkom novej sezóny v Portugalsku sa bude hrať tradičný Superpohár. Majster lisabonský Sporting si zopakuje súboj z finále Portugalského pohára proti FC Portu.

Obhajca ligového titulu sa tešil po troch rokoch. Odohral výbornú sezónu a takmer vyhral aj Portugalský pohár, v ktorom ho vo finále obralo o triumf práve FC Porto (1:2p). Po dvojmesačnej prestávke vstúpil do prípravných súbojov a po úvodnej remíze so St.Gilloise (2:2) porazili dva silné španielske kluby Sevillu (2:1) aj Bilbao (3:0). Z klubu odišla defenzívna stálica Coates, za ktorého prišiel na poslednú chvíľu Belgičan Debast z Anderlechtu. Posilou je ešte brankár Kovačevič (Raków). V kádri je zatiaľ žiadaný kanonier Gyökeres.

Hostia si poriadne pokazili bilanciu po nešťastnom vypadnutí z Ligy majstrov s Asrenalom po penaltovom rozstrele. V troch ligových dueloch uhrali jediný bod a tak im zostal už iba boj o 3. priečku a Portugalský pohár. Obidva ciele nakoniec splnili a na úvod sezóny si zahrajú o Superpohár. V štyroch posledných ročníkoch v ňom chýbali iba raz a dvakrát túto trofej aj získali. V príprave boli na neudržanie, veď vyhrali všetkých 8 duelov a naposledy nedali šancu ani Al Nassru (4:0). Horšie že prišli o Taremiho (Inter Milano) a ročná zmluva skončila aj Pepemu.

Vo vzájomných zápasoch neprehral vlani Sporting ani jeden z troch duelov v normálnom hracom čase. V lige vyhral doma 2:0 a vonku remizoval 2:2 a prehral až vi finále Portugalského pohára 1:2 po predĺžení. Stávkujúcim radíme vsadiť na Sporting ako Víťaza, prípadne na FC Porto že nevyhrá ani jeden polčas. Množstvo možností si nájdete aj v kombináciách v Betbuilderi.