1.01
1000

Grécko - Fínsko

07.09.2024 20:45

Futbalisti Grécka sa v Lige národov ocitli naposledy až v 3. výkonnostnej skupine a bez problémov sa z nej vrátili o úroveň vyššie. S Fínskom by mohli vykročiť víťazne.

Domácim práve víťazstvo v skupine Ligy národov pomohlo do baráže o účasť na EURO 2024, keď v kvalifikácii skončili až za Francúzskom a Holandskom. V prvom kole doslova prevalcovali v Aténach Kazachstan (5:0) a gól nedostali ani v Gruzínsku (0:0p). Na ich smolu ani nedali a o účasť na európskom šampionáte ich obrali strely z bieleho bodu. V júni si takmer napravili pachuť v prípravnom súboji v Nemecku (1:2), ale vyšlo im to až o 4 dni na Malte (2:0). V kádri budú chýbať Kourbelis, Retsos aj Kyriakopoulos.

Hostia odohrali vlani slušnú kvalifikáciu o účasť na EURO 2024, ale na jeseň ich vyradili tri prehry za sebou s najväčšími súpermi o postup. Tiež si zahrali marcovú baráži a stopku im vystavil hneď v semifinále Wales (1:4). O päť dní si už zahrali prípravný súboj s Estónskom (2:1) a v júni pokračovali prehrou v Portugalsku (2:4) aj cennou remízou v Škótsku (2:2), kde využili ľahkovážnosť súpera dvomi gólmi v záverečnej 15-minútovke. Citeľným oslabením bude absencia Hakansa, dlhšie zranený je Forss a prednosť klubu Interu Miami dal tentoraz Taylor.

Vo vzájomných zápasoch si zahrali pred štyrmi rokmi v kvalifikácii o EURO 2020 a rovnako ako rok pred tím práve v Lige národov sa vždy tešili z víťazstiev domáce tímy. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku, prípadne aj po 1. polčase. Šťastie môžete skúsiť aj obľúbenou kombináciou v Betbuilderi.