1000

Boston - Florida 6.z.

18.05.2024 01:07

Florida nepremenila mečbal na vlastnom ľade a Boston má tak príležitosť vybojovať si pred vlastnými divákmi rozhodujúci siedmy duel. Podarí sa mu to?

Boston (4. VK) vyhral v prvom súboji 2. kola play-off na ľade Floridy presvedčivo 5:1, aj keď prehrával v druhej tretine 0:1, v tej istej časti hry ešte strelil tri góly, pričom výborne zachytal Swayman, keď zlikvidoval 38 striel domácich. Potom Boston trikrát prehral, ale v piatom, dramatickom súboji zahral veľmi dobre a zaslúžene tesne vyhral 2:1. Medvedi vyhrali prvú tretinu a aj keď na začiatku druhej Panteri vyrovnali, v polovici zápasu Boston opäť udrel a aj keď si oba tímy vypracovali niekoľko skvelých šancí, brankári podržali svoje tímy a ďalší gól takmer 30 minút nepadol. V bráne Bostonu vynikajúco zachytal Swayman, ktorý zlikvidoval 28 striel domácich. Najlepším strelcom Bostonu v play-off je DeBrusk, autor 5 gólov.

Florida (3. VK) po zakopnutí v prvom zápase odohrala skvelé tri súboje, ktoré dotiahla do víťazného konca. V tom druhom síce nezačala úspešne, nakoľko prvú tretinu mohla prehrať nielen 0:1. V druhej tretine však domáci tromi gólmi otočili vývoj zápasu. V záverečnej tretine Florida pridala ďalšie tri góly a víťazstvom 6:1 vyrovnala sériu. Duel číslo 3 v Bostone sa vyvíjal od začiatku v prospech Panterov, ktorí vyhrali prvú tretinu 1:0 (strely 13:3), druhú 2:0 (strely 11:5) a keď na začiatku tretej tretiny premenili svoju tretiu presilovku, zdalo sa byť vymaľované. Medvedi však dvomi gólmi znížili na 2:4 a brankár Floridy Bobrovskij bol 10 minút v ohni a uhasil niekoľko požiarov okolo seba, potom hostia strelili ďalšie dva góly. Vo štvrtom zápase, na ľade Bostonu, prehrala prvú tretinu 0:2 a aj napriek streleckej prevahe (41:18) nedokázala v prvej polovici zápasu skórovať a premenila až 26. strelu na bránu na gól. V tretej tretine vyrovnala z presilovky a potom kapitán Panterov Barkov po skvelom prieniku rozhodol (3:2). Najlepším strelcom tímu v play-off Verhaeghe dal 6 gólov.

V minulej sezóne Florida vyradila Boston v play-off v 1. kole 4:3 na zápasy, aj keď už prehrávala 1:3 v sérii. V základnej časti v tejto sezóne Boston vyhral všetky štyri vzájomné zápasy (3:2p*, 3:1, 4:3, 3:2p*). V šiestom súboji play-off očakávame dramatický duel a počet gólov 4 až 7. Ak si však myslíte, že Florida vyhrá aj tretí duel v Bostone, neváhajte.