1.01
1000

Boston - Dallas 5.z.

18.06.2024 02:30

Finálová séria zámorskej basketbalovej NBA sa neskončila v najkratšom možnom termíne a Dallas vykresal iskričku nádeje. 2. mečbol Bostonu však musí odvrátiť vonku.

Domáci Celics predsa len prerušili svoju mimoriadnu víťaznú sériu v play-off, ktorá sa zastavila na 10-ich triumfoch za sebou. Vo finálovej sérii s Dallasom vyhrali obidva zápasy na vlastnej palubovke (107:89, 105:98) a v oboch dueloch prišli o svoj vysoký náskok v úplnom závere. Do tretice uspeli aj vonku (106:99) a tak už po 4. zápase sa mohli vrátiť domov s trofejou v rukách. To sa však nestalo, druhý duel v Dallase (84:122) sa zmenil na exhibíciu súpera, keď už po 1. polčase prehrávali o 26 bodov. Úplne im odišla streľba a 35 bodov za prvých 24 minút hovorí za všetko. Do hry sa zapojili všetci hráči z lavičky a hviezdy sa už šetrili na ďalší duel.

Hostia prehrali posledný domáci súboj v konferenčnom finále s Minnesotou (100:105), ale sériu vzápätí uzavreli vonku. Druhú prehru doma za sebou si pripísali vo finále s Bostonom (99:106) a v sérii už prehrávali 0:3. Posledný zápas im však vyšiel a od začiatku nebolo pochýb o ich víťazstve. Už v 1. štvrtine si vypracovali 13-bodový náskok a v druhej dovolili súperovi iba 3 úspešné hody z hry. Exceloval Dončič s Irvingom a pri obrovskom náskoku odohrali iba niečo cez 30 minút. Navyše pod oboma košmi tentoraz dominoval Lively, ale všetci vedia, že v ďalšom súboji ich čaká úplne iný duel.

Vo vzájomných zápasoch dominoval v posledných dvoch sezónach Boston a má navrch aj v tomto finále. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet bodov Dallasu +100,5, prípadne na počet bodov Tatuma -27,5. Výhernú kombináciu si môžete nájsť aj v Betbuilderi.