1.01
1000

Toronto - Boston 3.z.

25.04.2024 01:07

Toronto sa po prehre 1:5 v prvom zápase série s Bostonom oklepalo, ukončilo sériu ôsmich prehier s Bruins v rade a vyrovnalo stav na 1:1.

Boston v prvom zápase nedal Maple Leafs šancu, ale Toronto zabojovalo a v druhom súboji sa dokázalo dostať z neľahkej situácie, keď dvakrát prehrávalo a za stavu 1:2 mu nebol uznaný gól. Boston síce viedol 1:0, a po prvej tretine 2:1, ale Maple Leafs sa vzopreli a v závere druhej tretiny na druhý pokus regulárnym gólom v presilovke vyrovnal kapitán Tavares. Pre Toronto to bol prvý presilovkový gól v tejto sérii, zatiaľ čo Boston mal v tom čase na konte už tri. Na prvých dvoch góloch Toronta sa asistenciami podieľal Matthews, ktorý v treťom dejstve unikol a 70. gólom v tejto sezóne zavelil na obrat. Boston už v závere skórovať nedokázal, keď sa niekoľkokrát zaskvel v druhom súboji podstatne lepšie chytajúci Samsonov.

Boston spravil v druhom zápase podľa očakávania zmenu na brankárskom poste, keď Swaymana nahradil Ullmark, ale aj napriek jeho kvalitnému výkonu „medvede“ tentokrát neuspeli. V zostave Toronta opäť chýbal Nylander, ktorý by sa však mohol objaviť v domácich dueloch. Pre Toronto je dôležité, že ukončilo dlhú sériu prehier s Bostonom a zároveň aj sériu prehier v piatich po sebe idúcich zápasoch, v ktorých navyše vždy inkasovalo aspoň päť gólov.

Boj to bude aj v treťom zápase, ale do miernej výhody sa dostalo Toronto, ktoré vzalo Bostonu výhodu domáceho ľadu a do zvyšku série mu to môže pomôcť. Zaujímavosťou je, že Toronto vyhralo v domácom zápase prvú tretinu iba v jednom z ostatných desiatich zápasov, zatiaľ čo Boston prehral prvú tretinu iba v jenom z posledných jedenástich duelov. Boston navyše prvú tretinu vyhral v oboch doterajších zápasoch tejto série a preto by som skúsil stávku na výsledok 1. tretiny bez remízy - 2.