1000

Dallas - Las Vegas 2.z.

25.04.2024 03:37

Najúspešnejší tím základnej časti v Západnej konferencii NHL Dallas vstúpil do vyraďovacích bojov nepríjemnou porážkou s Las Vegas a v 2. súboji musí zabrať.

Domáci odohrali parádnu základnú časť a v konečnom účtovaní im chýbal jediný bod na zisk Prezidentskej trofeje pre najúspešnejší tím celej NHL. Úspešný vstup do play-off sa tak pochopiteľne očakával, no ten sa nepodaril. Absolútne nezvládli začiatok zápasu, veď v 26. sekunde bol vylúčený Steel a po necelej minúte dostali prvý gól. Skorý vyrovnávajúci gól Sutera neplatil po reklamácii hosťujúcej lavičky a vzápätí inkasoval Oettinger druhýkrát. Ešte do prvej prestávky predsa strelili dva góly, ale vždy len znižovali dvojgólový náskok súpera. Nepomáhala ani obrovská strelecká prevaha (30:15) a tentoraz rozhodlo aj využitie presilových hier, v ktorých sa ani raz nepresadili.

„Zlatí rytieri“ si museli zhlboka vydýchnuť, keď si dva súboje pred koncom definitívne zaistili postup do vyraďovacej časti. Vlani ju zvládli excelentne a svoju silu predviedli hneď v úvode favorizovanému Dallasu (4:3). Menšia taktická hra so zranením a neúčasťou lídra tímu Stonea priniesla svoje ovocie a ten po 26-zápasovej absencii oslávil návrat bleskovým gólom v presilovej hre. Ďalšiu početnú prevahu gólovo využila aj posila zo San Jose Hertl a tak im stačilo na 4 góly a víťazstvo iba 15 striel na bránu. Určite naznačili, že úspešná obhajoba nie je utópiou.

Vo všetkých troch vzájomných zápasoch v tomto ročníku sa tešil Vegas, dva z toho boli až po predĺženiach a úspešne vstúpil aj do play-off. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne na víťazstvo Dallasu. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.

- Výsledok - Dallas vyhrá (zápas do rozh.)
 - Počet gólov - viac ako 6,5 (zápas do rozh.)